لاوروف: اتهامات آمریکا علیه روسیه در حمله با عامل اعصاب پوچ است

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز یکشنبه در اظهاراتی اعلام کرد: اتهامات واشنگتن علیه مسکو در ماجرای مسمومیت سکریپال (در انگلیس) پوچ و بیهوده است.

لاوروف: اتهامات آمریکا علیه روسیه در حمله با عامل اعصاب پوچ است

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سئوال خبرنگاران در این خصوص تأکید کرد: فکر می کنم حتی کسی که اندکی نیز با موضوع مذکور آشنائی دارد، پوچ بودن اتهامات مطرح در بیانیه وزارت خارجه آمریکا را درک می کند و متوجه می شود که آنچه واشنگتن درباره مقصر بودن مسکو در حادثه سالزبری اعلام می کند، بی پایه و اساس است. این درحالیست که اخیراً وزارت خارجه آمریکا به بهانه اینکه روسیه در مسمومیت سرگئی سکریپال جاسوس سابق روس‌تبار و دختر وی در منطقه سالزبری انگلیس دست داشته است، تحریم هائی را علیه این کشور اعمال کرده است. گفتنی است، 17 مرداد ماه اعلام شد که آمریکا در خصوص مسمومیت شیمیایی سرگئی اسکریپال جاسوس روس و دخترش در انگلیس تحریم هایی جدیدی را از تاریخ 22 آگوست علیه مسکو به اجرا می گذارد. وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای مدعی شده بود که این اقدام به علت نقشی است که روسیه در این حمله شیمیایی با ماده موسوم به نوویچوک ایفا کرده است. هیثر نائورت سخنگوی وزارت خارجه با قرائت بیانیه ای مدعی شد: ایالات متحده با استناد به قانون حذف و کنترل جنگ افزارهای شیمیایی و زیست محیطی سال 1991 معتقد است دولت فدراسیون روسیه در تضاد با قوانین بین الملل اقدام به استفاده از این نوع سلاح و یا سلاح های مشابه علیه شهروندان خود کرده است. دو هفته پیش نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن معتقد است نتایج به دست آمده به وسیله سازمان منع تسلیحات شیمیایی اتهامات انگلستان به روسیه در پرونده سکریپال را تأیید می کند.

منبع: mehrnews.com
اخبار و مقالات مرتبط با "لاوروف: اتهامات آمریکا علیه روسیه در حمله با عامل اعصاب پوچ است"

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که روسیه آماده است تا حتی با نمایندگان کشورهایی که خط مشی آنها در تضاد وغیر دوستانه نسبت به روسیه است، از جمله آمریکا، ملاقات کند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که مسئله اوضاع شبه جزیره کریمه ، تنها بهانه ای برای تحریم های ضد روسیه بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سفارت روسیه در آمریکا امروز پنجشنبه در بیانیه ای به تحریم های جدید علیه مسکو به بهانه مسمومیت شیمیائی جاسوس روس‌تبار در انگلیس واکنش نشان داد.

سرویس امنیتی و اطلاعاتی وزارت دفاع بلژیک دفتر ویژه ای را برای نظارت بر حملات سایبری چین و روسیه تاسیس می نماید.

به "لاوروف: اتهامات آمریکا علیه روسیه در حمله با عامل اعصاب پوچ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با لاوروف: اتهامات آمریکا علیه روسیه در حمله با عامل اعصاب پوچ است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید